Przeskocz do treści

Rodzaje kredytów rolniczych

Banki oferują przeróżne rodzaje kredytów. To, jakim powinniśmy się zainteresować, zależy w dużej mierze od tego, jaki cel chcemy sfinansować pieniędzmi z pożyczki. Dlatego w tym miejscu omówimy najważniejsze rodzaje kredytów oferowanych przez banki.

Kredyt konsumpcyjny - służy zaspokojeniu odpowiednich potrzeb kredytobiorcy. Może więc przeznaczyć on pieniądze na zakup nowego komputera, telewizora, sprzętu AGD czy innych rzeczy tego typu.

Kredyt hipoteczny - udzielany jest na zakup nieruchomości lub budynku. Najczęściej wybierają go osoby, które chcą kupić nowe mieszkanie lub dom. Są jednak kredyty hipoteczne, które pozwalają też na zakup ziemi rolnej. Wiele tu jednak zależy od indywidualnego banku, ponieważ nie każda instytucja finansowa ma taką opcję w swojej ofercie.

Kredyt inwestycyjny - jest przeznaczany na realizację zadań mających powiększyć majątek osoby biorącej kredyt. Uzyskane fundusze są np. inwestowane w akcje i obligacje.

Kredyt konsolidacyjny - kredyt powstały w wyniku połączenia kilku innych kredytów w jedno zobowiązanie, łatwiejsze do spłaty dla klienta banku. Korzystają z niego ludzie, którzy mieli kilka różnych kredytów i gubili się w poszczególnych formalnościach związanych z różnymi zobowiązaniami.

Karta kredytowa - działa podobnie jak karta płatnicza. Nie płacimy jednak swoimi pieniędzmi z konta, a korzystamy z limitu przyznanego nam przez bank. Wykorzystane środki będziemy musieli później spłacić. Często jest tak, że jeżeli uda nam się zaliczyć to zadanie przed upływem określonego w umowie czasu, nie musimy płacić żadnych odsetek.

Jak widać, rodzajów kredytów jest całkiem sporo i każdy ma inny cel i może być udzielony w odrębnej sytuacja. Warto mieć ta świadomość przed udaniem się do banku po kredyt, będziemy bogatsi w wiedzę a obsługa banku będzie miała mniej kwestii do wytłumaczenia nam.

Secured By miniOrange