Przeskocz do treści

Jak poprawnie złożyć wniosek o kredyt obrotowy?

Kredyty obrotowe to specjalna oferta bankowa skierowana przede wszystkim do rolników. Mają  one pomóc w realizacji bieżących potrzeb.

Kredyt obrotowy dla rolników i nie tylko?

Jest to rodzaj kredytu, przeznaczany przez kredytobiorcę w głównej mierze na sfinansowanie potrzeb bieżących, które związane są z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Kredyt obrotowy dla rolników, jak sama nazwa wskazuje, jest oferowany rolnikom, którzy prowadzą własną działalność i posiadają gospodarstwo.

Jak wypełnić wniosek o udzielenie kredytu?

Osoby, które są zainteresowane kredytem obrotowym, powinny złożyć w odpowiednim banku wypełniony wniosek o udzielenie pożyczki. Najczęściej takie dokumenty można znaleźć na stronach internetowych banków, bądź w placówkach stacjonarnych.

Oprócz tego, do wniosku o udzielenie kredytu należy dołączyć między innymi:
- nakaz płatniczy;
- zaświadczenia o niezaleganiu w opłatach w urzędzie gminy oraz KRUS;
- informacje na temat majątku osobistego wnioskodawcy, bądź ewentualnego poręczyciela - należy złożyć taki dokument zgodnie ze wzorem określonym przez bank;
- dokumenty własności, umowy najmu lub dzierżawy;
- dokumenty dotyczące propozycji prawnego zabezpieczenia kredytu.

Niektóre banki wymagają jeszcze innych, dodatkowych dokumentów, dlatego też warto zwrócić uwagę na ich wymagania.

Wypłaty kredytu obrotowego dla rolników

Nie można również pominąć informacji o tym, jak wypłacany jest kredyt. Kredyt obrotowy może być wypłacony jednorazowo, bądź w transzach. Jest to rodzaj kredytu bezgotówkowego, czyli bank robi przelew na wskazanym   przez kredytobiorcę  we wniosku kredytowym numer konta.

 W wyjątkowych sytuacjach jednak, można bank wypłaci kredyt obrotowy w formie gotówkowej. Jednak by do tego doszło w musi być zwarta dodatkowa informacja w umowie kredytowej.

Secured By miniOrange